Blog

Villa Kiralamak

Tatil, yapmaya karar verdiğinizde konforun güvenliğin ve sağlık açısından aklınızda hiçbir şüphe kalmaması için villa alanlarını tercih edebilirsiniz. Tatil yapmaya karar veren bir birey, otellerde kiralık villalar da ya da müstakil evleri tercih ederek bu aktivitelerin gerçekleştirmiş olurlar. Ancak özellikle günümüz şartlarından ötürü, pandemi ve koronavirüs salgınından dolayı toplu ve kapalı alanlarda kalite standartlarının insan sağlığına olumsuz yönde etkileri olmaktadır. Tatil yapmak için otel bölgelerini tercih eden bireylerin orada diğer müşterilerle ortak olarak kullandı bazı alanlar bulunmaktadır. Örnek olarak otelin yeme içme kısmı, havuzu, sinema alanları, otelin asansör merdiven ve diğer toplu ulaşım yerleri verilebilir. Bunların haricinde denize kıyısı olan oteller de yine insanların yoğun olarak kullandığı alanlar arasında olduğu için buralar da tatil yapanlar için bu kalabalıktan kaçmak neredeyse imkânsızdır. Her ne kadar maske mesafe temizlik ve hijyen kuralları otel çalışanları ve oraya giden müşteriler tarafından uygulansa da, koranavirüsün çok kolay bir şekilde yayıldı bilindiğinden dolayı bu tarz toplu tatil beldelerinde gerçekleştiren aktivitelerim sağlık açısından pek de olumlu olmadığı açık bir şekilde bellidir. Fakat kiralık villalara ailesiyle ya da arkadaşlarıyla gitmek isteyen kişiler, burada müşterilerin sağlık konfor ve güvenliğinin daha üst düzeyde tutulduğundan ve toplu olarak kullanılan alanların dezenfekte edilerek teslim edildiğinden dolayı hem tatil keyfini lüks olması aynı zamanda da konforun üst seviyede tutulması onları memnun edecektir. 

Villa Kiralarken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Tatil yapmak için villa kiralamak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Müşterinin memnuniyeti ve onların konforu her işletmenin temel prensiplerinden birisidir. Fakat villa kiralanırken müşterilerin gözünden kaçan ya da işletmelerin eksik bilgi vermesinden ötürü birtakım mağduriyetler de zaman zaman yaşanmaktadır. Kiralık villalara gitmeden önce internet sayfalarında ya da sosyal medya adreslerinden bu alanları araştırıp incelemek müşteri yorumlarını okumak oldukça önemlidir. Herhangi bir şekilde mağduriyet yaşanmaması için villaların çağrı merkezlerinin aranıp detaylı bilgi istenilmesi villanın iç ve dış özelliklerinin tanıtılması istenebilir. Sosyal medya adreslerinden villaların fotoğraflarına veya videolarına bakıp detaylıca araştırma yapılabilir. Villanın bahçesine havuzunu oda sayısı banyo sayısı yatak ve kullanılan malzeme sayısı da villa kiralarken dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Villa kiraladıktan sonra oraya gidildiğinde söylenilen den ya da araştırılandan farklı sonuçların ortaya çıkması durumunda tatil keyfini yarıda kalmaması ya da sonlanmaması için bu bilgiler oldukça önem arz etmektedir.

Eğer ki kiralanacak villa site içerisinde bulunuyor ise bu bölgelere tercih etmeden önce site içeriğini de kontrol etmekte fayda vardır. Sitenin güvenliğinin, çevre ve bahçe düzenlemesinin, villalar arası mesafelerin ve bu alanların korunaklı olup olmadığı detaylıca araştırılmalıdır. Site içerisine müşteri olmayan kişilerin girip giremediğini, evcil hayvanları olanların bu siteye hayvanlarını getirebildiğini ya da müşterilerin dışarıdan yapmış oldukları alışverişlerin temassız bir şekilde alınıp alınmadığı da araştırılacaklar listesinde olmalıdır. Günümüzde artık neredeyse tüm işlerimizin Online olarak yapılmasından ötürü tatil için villa kiralamak isteyenler de online olarak web siteleri ya da mobil uygulamalar üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak yine diğer konularda da olduğu gibi villa kiralarken online bir şekilde yapılan işlemlerin herhangi bir olumsuz sonucu doğurmaması adına bu web siteleri ya da mobil uygulamaları güvenilir olup olmadığının araştırılması gerekmektedir. Bunların haricinde, eğer mümkünse bu villaları adreslerini incelenip o bölgeden daha detaylı bilgiler alınarak güvenli bir şekilde tatil yapılabilir.