60 kayıttan 1-10 arası gösteriliyor

Fethiye Kiralık Villa

Türkiye'nin Turizm sektörü ve tarihi eserler bakımından en yoğun olan bölgelerinden bir tanesi de Ege bölgesidir. Ege Bölgesi'nde tatil yapmak, bu bölgede gezi düzenlemek veya konaklamak isteyenlerin de kesinlikle uğraması gereken eşsiz güzelliklere sahip yer, Fethiye bölgesidir. Fethiye, Muğla ilinin ilçesi olup Ege Bölgesi'nin en kalabalık nüfusuna sahip ilçelerinden biridir. Sadece iç turizmde meşhur bir yer olmamakla beraber, yurtdışından gelen turistlerin de ilgi odağı olup, buradaki doğal güzellikleri keşfetmek isteyenlerin sıklıkla ilgilendiği bir alandır. Bunların yanı sıra Fethiye’yi gezmek ve keşfetmek isteyen ziyaretçilerine de tarihi eserler, eski zamandan kalma arkeolojik kalıntılar, orada daha önce yaşamış insanların hayatlarından izler ve tabi ki masmavi deniz ve koylar vaat eder. Ayrıca yeşil alanlar, ormanlık bölgeler, kişilere özel konaklamak için villaları da içerisinde barındırır.

Fethiye'ye Nasıl Gidilir?

Fethiye'yi ziyaret etmek isteyenlerin hava yolu ile ulaşacağı en kolay yer Dalaman havalimanıdır. Uçuş seyahatinden sonra Dalaman havalimanından Fethiye'ye şehir içi servislerini kullanarak bu turistik bölgeyi rahatça gezebilirsiniz. Aynı zamanda araç kiralamak ve çeşitli diğer araçlara binmekte özel seyahatler için sıklıkla tercih edilmektedir. Neredeyse her tarafı masmavi denizlerle kaplı olan Fethiye, seyahat ederken ve günlük işlerinizi hallederken denizin Esintisi ve kokusundan ötürü sizi sürekli olarak bir tatil havasında ve huzur dolu ortamında barındırır.

Fethiye’de Nerelere Gidilir?

Neredeyse her yerinin eşsiz doğal güzellikler ile kaplı olması nedeniyle gezilecek çok fazla yeri olan Fethiye’nin, turistler ve yerli halk tarafından en gözde bölgesi Ölüdeniz’dir. Su sporları, yamaç paraşütü ve özel tekne kiralama gibi imkânlar sunan Ölüdeniz ’in etrafı kayalıklarla kaplı olması nedeni ile mutlaka görmeniz gereken bir yerdir. Fethiye'nin bilinen diğer eşsiz güzelliklerinden bir tanesi de Kelebekler Vadisi olarak adlandırılan ve ulaşımı oldukça zor olan diğer bir turistik yeridir. Dağlık alanlarda bulunmasından dolayı zorlu, fakat bir o kadar da insanları hayrete düşürecek olan bölgeler Fethiye'nin içerisinde bulunmaktadır. Cennet koyu, Katrancı Koyu ve Babadağ bölgesi gibi alanlar da kesinlikle gezilip görülmesi gereken bölgelerdendir.

Eğer ki Fethiye günübirlik gidiyorsanız Saklıkent kanyonu sizin uğramanız gereken bir adres olacaktır. Saklıkent kanyonu aileler için uygun, içerisinde Milli Park barındıran ve bolca doğal güzelliği ile sizi kendine hayran bırakacak bir yerdir. Fethiye'den Sadece 1 saat uzaklıkta bulunan Saklıkent Kanyonu dağcılar fotoğrafçılar için doğal kaynak merkezidir.

Fethiye'ye giden ziyaretçilerin uğramadan ayrılmaması gereken yerlerden birisi de “Paspatur” olarakta bilinen Eskikent merkezidir. Burada bulunan esnaflar antika eşyaları Fethiye ve Muğla Bölgesi'ne ait tarihi eserleri hediyelik eşyaları ve oranın kültürüne ait birçok ürünleri sergilemektedir. Eskikentte nostaljik hava sizlere Bulunduğunuz zamandan alıp eski zamanlara götürür. Bunların yanı sıra eski kent pazarında halıcılar ve kilimciler kuyumcular ve eski zamanlardan kalma restore edilmiş konaklama alanları bulunmaktadır. 

Doğası, dağları, yeşil manzarası ve tarihi özellikleri ile en çok tercih edilen tatil cennetlerinin başında gelen Fethiye için güzel bir tatil planı yapmak isterseniz Kiralık Villa seçimlerinizi hemen yapmalısınız.

Fethiye'de her zevke ve bütçeye uygun kiralık villa seçenekleri villaci.com’da sizi bekliyor!