60 kayıttan 1-10 arası gösteriliyor

Kaş Kiralık Villa

Birbirinden güzel eşsiz ortamlardan oluşan tatil beldelerinden bir diğeri ise Antalya'nın Kaş ilçesidir. Tatil beldesi olarak da bilinen Kaş, diğer ilçelere oranla nüfusunun biraz daha seyrek olması ve huzurlu aynı zamanda sessiz sakin bir yer olmadığı sebebiyle Akdeniz Bölgesinde tatil yapmak isteyenlerin en gözde bölgelerindendir. Yerli halkın, turistleri ve oraya giden ziyaretçilerin sıcakkanlı bir şekilde karşılaması onlara misafirperverliklerini yansıtması, Kaş bölgesinin en çok anlatılan konuları arasındadır. Bunların haricinde fazla derin olmayan denizi masmavi gökyüzü ve bol oksijenli bir ilçe olan Kaş, kıyı tipi olarak dalmaçya kıyılarından oluştuğu için içerisinde birden fazla ada bulunmaktadır. Kiralık teknelerle ya da şahsi deniz araçları ile kaç bölgesinden Akdeniz’i gezmek ve oranın tadını çıkartmak, Antalya’ya gidildiğinde yapılacaklar listesinde mutlaka bulunmalıdır.

Kaş’a Nasıl Gidilir?

Antalya'nın Kaş İlçesi, yılın neredeyse tüm aylarında oldukça fazla ziyaretçi barındırması sebebiyle ulaşım yönünden oraya gidecekler için pek fazla zorluğu bulunmamaktadır. Her yıl milyon nüfusu aşan Kaş, kara ve hava yolları ile rahat bir şekilde seyahat edilebilen bölgeler arasındadır. Kaş ilçesine en yakın havalimanları olan Dalaman ve Antalya havalimanına uçuş gerçekleştirilerek, ardından günün neredeyse tüm saatlerinde karayolu ile hizmet veren ulaşım araçları kullanılabilir. Bunların yanı sıra Kaş İlçesi’nde tatil yapmak isteyenler şahsi araçlarıyla ya da Antalya Belediyesi'nin sunmuş olduğu turizm seferleri ile oldukça kısa sürelerde tatillerinin keyfini çıkarmaya başlayabilirler. 

Kaş’ta Nerelere Gidilir?

Akdeniz Bölgesi'nde bulunan bu tatil beldesinde oldukça fazla ada, plaj, koy, liman ve marina bölgeleri bulunduğundan burada yüzlerce tekne ve şahsi deniz araçları kiralanarak deniz seyahatleri yapılabilir. Birden fazla plajın bulunduğu Kaş İlçesi’nde bilinen ve tercih edilen en güzel plajlardan bir tanesi Kaputaş Plajı’dır. Temizliği ve ulaşımın kolay olması sebebiyle en çok tercih edilen bu plajda karpuz yemek, kayalıklardan denizi seyretmek, sahilden uzun bir yol boyunca denizin çevresini gezmek, ufuk çizgisinde fotoğraf çekilmek ve Kaputaş Plajı’na yakın olan adalara gitmek oraya giden ziyaretçilerin yaptıkları arasındadır. Gün boyunca bu plajda eğlenip oranın kültürel yiyeceklerinden tadıp ve akşama doğru gün batımını seyretmek bu doğal atmosferin tadını çıkarmaktır.

Çevresinde kayalıklar ve taşlık alanların olmasına rağmen insanların yoğun bir şekilde rağbet gösterdiği ve Kaş'ta gezilecek yerler listesine aldığı bölgelerden bir diğeri ise Hidayet koyudur. Burada bulunan denizde nesilleri neredeyse tükenmekte olan ve çok az rastlanılan bir canlı türü olan Caretta Caretta kaplumbağaları ve bazı süs balıkları bulunmaktadır. Kayalıklara ve taşlı kalanlara çok yakın bir şekilde yüzen bu canlılar insanların Hidayet koyuna gelmesini sağlar. Aynı zamanda bu koyda aile olarak gelenler için otopark, şemsiye ve şezlong gibi hizmetlerde bulunduğundan ötürü diğer sahil ve koylara oranla oldukça kalabalıktır. 

Antalya'nın Kaş ilçesine giden ziyaretçiler için sadece deniz sahil ve kumsal olmamakla beraber doğa ve hayvanlar âleminin ziyaret edebilecekleri Kaş at çiftliği de hizmet vermektedir. Burada birbirinden farklı türde atlar bulunmaktadır. Eğer ki Kaş at çiftliğine gittiyseniz oradaki seyis ve at bakıcılarından atlara binmeyi isteyebilirsiniz. At sürmek ve at beslemek, özellikle küçük yaştaki çocuklar için oldukça keyifli bir aktivitedir. Boyları 2 metreyi aşan bu atların hızlı koşması ve ihtişamlı görünümleri, Kaş at çiftliğine gidenlerin dikkatlerini celp etmektedir. Türkiye’nin en önemli dalış noktası olan Kaş’ta tarihin binlerce yıllık izini görebilir, eşsiz güzelliklerin gölgesinde harika bir tatil plan yapmak isterseniz Kiralık Villa seçimlerinizi hemen yapmalısınız. 

Kaş’da her zevke ve bütçeye uygun kiralık villa seçenekleri villaci.com’da sizi bekliyor!