Anasayfaya dön
Sosyal Medya

Kiralama Sözleşmesi

TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme; “VİLLA/YAZLIK/DAİRE/APART/OTEL” (bundan böyle “Kiralık Yer” olarak anılacak) kiralayan (bundan böyle “Kullanıcı” olarak anılacak) ile Kiralık Yer'i kiraya veren İsmet İnönü Caddesi No:21 İçmeler – Marmaris / Muğla adresinde bulunan NİMİ TURİZM TİC. LTD. ŞTİ. (bundan böyle “Nimi Turizm” olarak anılacak) arasında başlangıç ve bitiş̧ tarihleri önceden belirli bir süre için Kiralık Yer'i kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.villaci.com” internet sayfasında ilan edilen Kiralık Yer'lerimizden herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran kullanıcı ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş̧ sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış̧, Nimi Turizm rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, kullanıcıların Kiralık Yer'i terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş̧ olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

 

REZERVASYON VE ÖDEME

Kiralık Yer'lerimize internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS, telefon elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Nimi Turizm yetkililerine kiralamak istediğiniz tarihleri belirtip, sizden gerekli bilgileri aldıktan sonra ön kiralama işlemini yapar. Nimi Turizm, Ön kiralama yapıldıktan sonra toplam ödenecek ücretin %30 kısmını kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde seçmiş olduğunuz Kiralık Yer'i adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta, SMS veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kapora 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Kiralık Yer’in kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan kapora ve hangi tarihlerde Kiralık Yer'in adınıza kira edildiği ve yatırmış̧ olduğunuz kaporanın günü saati bildirilmektedir. 1 (bir) iş günü içinde Kaporanın yatırılmaması durumunda Nimi Turizm, kullanıcıya bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve Kiralık Yer'e başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Kiralık Yer'in geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Kiralık Yer'in kontrolleri yapılıp, Kiralık Yer tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Yine Nimi Turizm, kullanıcıya kiralanan Kiralık Yer'i eşyalı olarak teslim ettiği için eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 500 TL/5000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Kiralık Yer tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu kullanıcının çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda kullanıcıya iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların Kiralık Yer'e giriş̧ günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

 

KİRALIK YER'E GİRİŞ / ÇIKIŞ

Rezervasyon başlangıç günü giriş̧ saati, en erken 16.00’dır, en geç 20.00’dır. Kullanıcı; belirtilen saatler dışında giriş̧ yapamaz, belirtilen en geç giriş̧ saatinden sonra gelmesi durumunda bir gün sonra sabah Nimi Turizm ‘in mesai başlangıcında (09.00) giriş̧ yapabilir. Kullanıcının; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda giriş̧ yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden Nimi Turizm kesinlikle sorumlu tutulamaz. Kullanıcının geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. Nimi Turizm bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda ayrılış̧ saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00 da kullanıcının Kiralık Yer'i hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan kullanıcı birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek Nimi Turizm’ in her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış̧ yapılmak istenmesi durumunda Nimi Turizm’e 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile Kiralık Yer kontrolü yapılmadan kullanıcı Kiralık Yer'den çıkış̧ yapması durumunda hasar depozitosu kullanıcının bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Kullanıcının kendi isteği ile erken çıkması durumunda konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

 

KİRALIK YER KAPASİTESİ

İnternet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon kesinleştikten sonra kullanıcı tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, Nimi Turizm’ e yazılı olarak başvurulacak ve Kiralık Yer'in kapasite durumuna göre Nimi Turizm’ in uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Nimi Turizm, kullanıcıdan ilave ücret talep edebilecektir. Giriş̧ yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen kullanıcıların dışında başka kullanıcı kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda Nimi Turizm, kullanıcıların Kiralık Yer'i terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden Kiralık Yer'in tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Kiralık Yer'in kiralanması aşamasında kullanıcının beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup kullanıcı vermiş̧ olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

 

KİRALIK YER TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık Kiralık Yer kiralama fiyatlarına giriş̧ temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu, çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, Nimi Turizm bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm Kiralık Yer'lerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin Kiralık Yer'in bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için kullanıcı, görevli personelin gerektiği durumlarda Kiralık Yer'e girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki Kiralık Yer'e detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her Kiralık Yer'lerimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız Kiralık Yer'in özelliklerini Kiralık Yer'in özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

 

EVCİL HAYVAN/SİGARA

Aksi belirtilmedikçe Kiralık Yer'lerimizde evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Kiralık Yer'lerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

 

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen Kiralık Yer'in kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

 

REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, Kiralık Yer bedelinin ön ödeme miktarı (EFT, Havale veya Kredi Kartı ile “tek çekim veya taksitli”, veya Peşin Olarak vb.) ödeme yaptığınız andan itibaren, Kiralık Yer'e giriş̧ tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı Kiralık Yer sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, Kiralık Yer'e giriş anında, Kiralık Yer sahibine ödemeniz gerekmektedir. Kullanıcı, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Kullanıcının iptal bildirisini Nimi Turizm’e yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kesinlikle kabul edilemez.

 

İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Kullanıcılarımız sistemden yapmış oldukları rezervasyonu 24 saat içerisinde koşulsuz iptal etme hakkına sahiptir. Kullanıcının bu süre içerisinde herhangi bir ödeme yapmış ise (ödeme yaptığı saat baz alınır) kesintisiz olarak geri iade edilir.

 

Kullanıcılar yapmış olduğu rezervasyonu giriş tarihine 30(otuz) gün kalaya kadar iptalini talep ederse;

 

  1. a) Depozitoyu ödemiş ise geri iadesi yapılmaz.

 

  1. b) Ödemenin tamamını yapmış ise depozito bedeli dışında kalan miktarı kullanıcıya iade eder.

 

Kullanıcı yapmış olduğu rezervasyonu giriş tarihine 30 ila 14 gün arası bir sürede iptalini talep ederse;

 

  1. a) Ödemenin tamamını yapmış ise depozito hariç kalan miktarın %50’si kullanıcıya iade edilir.

 

  1. b) Sadece depozitoyu ödemiş ise kalan miktarın %50’sini cezai müeyyide tazminatı olarak kullanıcıdan tahsil etme yoluna gidilir.

 

Kullanıcı yapmış olduğu rezervasyonu giriş tarihine 14 günden az sürede iptalini talep ederse;

 

  1. a) Ödemenin tamamını yapmış ise geri iade edilmez.

 

  1. b) Sadece depozitoyu ödemiş ise kalan miktarın tamamı ekstra cezai müeyyide tazminatı olarak kullanıcıdan tahsil etme yoluna gidilir.

 

İptal başvurularında her ayın 30 çektiği baz alınır.

 

30 gün ile 14 gün kala iptal başvurusu yapıldığı taktirde giriş tarihine bakılarak iki hafta önceki tarih baz alınır.

 

Kullanıcı veya ilan sahibinden birisi şikâyet talebinde bulunmak isterse Kiralık Yer'e giriş yapıldıktan sonra 24 saat içerisinde villaci.com adresine şikayetini yazılı olarak bildirmek zorundadır.

 

Şirketimiz herhangi bir durum karşısında kullanıcı ile Kiralık Yer sahibi arasında arabuluculuk yapabilir anlaşmazlık durumu ortaya çıktığında son sözü söyleyen taraf şirketimiz olur. İki tarafında buna itiraz etme hakkı yoktur.

 

Kullanıcı yapmış olduğu rezervasyon sonucu konaklama yerinden erken çıkış yapmak isterse konaklamadığı günlerin ücretini kesinlikle geri talep edemez.

 

Rezervasyon iptali kullanıcıya villaci.com adresinden iptal onay maili alana kadar iptal olmuş sayılmaz. Kullanıcı onay maili almamış ise Nimi Turizm ile iletişime geçmelidir.

 

REZERVASYON TARİH DEĞİŞİKLİĞİ

Kullanıcılar rezervasyon tarihini değiştirebilir fakat belirli birkaç özel duruma bağlıdır.

 

Nimi Turizm talebinizi Kiralık Yer sahibine iletir ve onay alırsa değişikliği gerçekleştirebilir. Nimi Turizm sadece aracılık yapar burada son söz Kiralık Yer sahibine aittir. Nimi Turizm rezervasyon tarih değişikliği gerçekleştiği taktirde; kesilen faturalar değişeceği ekstra bir iş gücü oluşacağı için KDV içinde ekstra 500 TL işlem ücreti talep etme hakkına sahiptir.

 

NİMİ TURİZM TARAFINDAN REZERVASYONUN İPTAL

Kullanıcının konaklama yapacağı bölgede ya da konaklayacağı Kiralık Yer'de (bölgede yaşanacak elektrik su kesintisi bilgisi, deprem vb. afet sonucu veya konaklama yapılacak Kiralık Yer ile ilgili ciddi problemler ortaya çıktığı durumlarda) ön görülemeyen durumlarda şirketimiz siz kullanıcılarımıza herhangi bir problem yaşamamanız adına giriş yapmadan önce iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi bir durum sonucu kullanıcılarımız yine de gelmek isterse tüm sorumluluk kullanıcıya ait olacaktır. Nimi Turizm kullanıcının seçmiş olduğu Kiralık Yer ile eşdeğer özelliklerde alternatif konaklama sunar kullanıcı bunu seçebileceği gibi aynı zamanda rezervasyonu tamamen iptal edebilir ve ödemiş olduğu paranın tamamının iadesini isteyebilir.

 

HASAR DEPOZİTOSU

Her Kiralık Yer'in özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu kullanıcıdan tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında kullanıcıya gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu kullanıcıdan giriş̧ günü nakit olarak tahsil edilecek ve kullanıcı ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen Kiralık Yer ile Kiralık Yer'in demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Kullanıcının sözleşmede belirtilenden erken bir saatte ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile çıkış̧ kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito kullanıcıdan alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise kullanıcıdan bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

 

YÜZME HAVUZLARI

Kiralık Yer'lerimizin Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, Kullanıcı, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından Nimi Turizm kesinlikle sorumlu tutulamaz. Kullanıcı, kiralama yapacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

 

ISITMALI YÜZME HAVUZLARI

Her Kiralık Yer'in yüzme havuzlarında ısıtma sistemi yoktur. Isıtma sistemi var ise bu Kiralık Yer'in detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir. Bazıları ücretli bazıları ücretsizdir ve detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir. Isıtmalı yüzme havuzlarının su dereceleri 26 santigrat ile 29 santigrat arasında değişiklik göstermektedir. Kaplıca veya Ilıca vs. yerlerdeki gibi kaynar su veya çok sıcak su gibi kesinlikle değildir. Böyle bir beklentiniz olmasın. Kiralık Yer'inizi kiralarken ve ısıtmayı ücretli olarak isterken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. “Bu su sıcak değil” vb. ifadeler kullanıp ısıtma için ödemiş olduğu parayı geri almak isteyenlere para iadesi yapılmayacaktır. Kiralık Yer'i bu şekilde (havuz ısıtmalı) kiralayan kullanıcı bu gibi durumlardan dolayı havuzu kullanamamasından Nimi Turizm sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Ayrıca havuz ısıtmaları elektrik ile yapıldığından dolayı, elektrik idaresinden kaynaklanan elektrik kesintisi sebebiyle havuzun soğumasından Nimi Turizm sorumlu değildir.

 

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

Nimi Turizm; Kiralık Yer'in belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak kullanıcıya teslim edilmesinden sorumludur. Girişte eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa kullanıcı tarafından Nimi Turizm ‘e derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. Nimi Turizm bu talebi Kiralık Yer sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Nimi Turizm aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. Nimi Turizm, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Nimi Turizm, Kiralık Yer sahibi ile kullanıcı arasında aracı durumundadır ve bu nedenle oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden Kiralık Yer sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve kullanıcının kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve Kiralık Yer'de olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Nimi Turizm sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, kullanıcının Kiralık Yer'e ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş̧, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlarda Nimi Turizm kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Kullanıcı, Kiralık Yer'den ayrıldıktan sonra, Kiralık Yer'de kaldığı süre içerisinde Nimi Turizm' e bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

 

FATURA – VERGİ

Nimi Turizm'e ait web sayfasında yayımlanan hiçbir Kiralık Yer, Nimi Turizm' e ait değildir. Her Kiralık Yer'in sahipleri farklı farklı kişiler, şahıslar, kurumlar veya şirketlerdir. Nimi Turizm, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, Kiralık Yer'i kullanıcıya kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle Nimi Turizm, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani kullanıcıların ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr Kiralık Yer sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalan miktar Kiralık Yer sahibinin sorumluluğundadır, bundan dolayı geri kalan miktarın faturasını Kiralık Yer sahibi keser ve Nimi Turizm bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

 

KULLANICILARIN SORUMLULUKLARI

Kullanıcılar Kiralık Yer'lerimizin, havuzu, bahçe mobilyalarını, kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür, kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Çıkış̧ günü tüm çöpler atılmış̧ ve bulaşıklar yıkanmış̧ şekilde teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve Kiralık Yer'in makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda Nimi Turizm bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

 

Oluşan herhangi bir hasar durumunda, kullanıcılar Nimi Turizm' i haberdar etmekle yükümlüdür. Kullanıcıların konakladıkları süre içinde verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise kullanıcıdan nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

 

Ayrıca kullanıcı ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle kullanıcı ve beraberindekiler hakkında Nimi Turizm ‘e bir şikâyet ulaşması durumunda Nimi Turizm kullanıcıdan rezervasyon süresi dolmadan Kiralık Yer'i boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

 

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakâr (havuzu dışarıdan görünmeyen) olarak tanımlanan Kiralık Yer'lerimizin konaklama yapacak olan kullanıcılar, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini Nimi Turizm vermez. Görünmemezlik konusunda, kullanıcılar kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, Nimi Turizm, sorumluluk kabul etmez ve bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda Nimi Turizm hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş̧, savaş̧ tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, Nimi Turizm ‘in engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

 

ŞİKAYETLER

Kullanıcılar Kiralık Yer'de kaldıkları süre içerisindeki şikâyetlerini hemen Nimi Turizm’e bildireceklerdir. Şikâyet konusu durum, Nimi Turizm görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve Kiralık Yer'den ayrıldıktan sonra yapılacak şikâyetlerden Nimi Turizm kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

 

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

Nimi Turizm' e ait villaci.com sayfasında yer alan hiçbir bilgi, fotoğraf, logo ve belgeler şirketimizin yazılı izni olmadan kesinlikle kopyalanamaz ve kullanılamaz.

 

Siteyi ziyaret eden kullanıcıların bilgilerini sadece kendi bünyesinde kullanıcılara daha kaliteli bir hizmet sunabilmek adına istatistiksel çalışmalar ve müşteri profili belirlemek için kullanır, diğer 3. Şahıs ve kurum/kuruluşlarla site kullanıcılarının önceden onayı veya yasal bir zorunluluk olmadan açıklamaz.

 

Nimi Turizm bağlı olduğu düzenleyici kurumlar veya yasama, yürütme organları kullanıcı bilgilerini istediğinde yasaların vermiş olduğu yetki kadarıyla açıklayacaktır.

 

Kullanıcıların villaci.com’a girmiş olduğu bilgilere sadece villaci.com ulaşabilir ve hiçbir kullanıcı diğer kullanıcıların bilgilerini göremez ve asla değiştiremez.

 

Kullanıcıların ödeme durumunda paylaşmış oldukları kredi kartı, banka hesap kartı vb. bilgileri anlık işlem için bir kez kullanım için talep edilmekte ve www.villaci.com’un sisteminde yer alan SSL güvenlik sertifikası şifreleme sistemi sayesinde korunmaktadır. Asla ikinci kez kullanılamaz ve saklı tutulamaz.

 

Şirketimiz gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına rağmen site ve sisteme yapılan saldırılar sonucu gizli bilgilerin çalınması ve 3. Şahısların eline geçmesi durumunda şirketimizin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

 

Şirketimiz villaci.com sitesinde başka sitelere link verebilir ve bu link sayesinde erişilen sitelerin gizlilik uygulaması ve paylaşmış olduğu içeriklerine yönelik bir sorumluluk taşımaz.

 

DİĞERÖNEMLİBİLGİLER

1) Kiralık Yer'e giden yolların bozuk olması, yokuş̧ olması, stabilize olması, ıslak zemin olması, ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. gibi, kısaca Nimi Turizm ‘in önüne geçemediği her türlü olumsuzluktan Nimi Turizm kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

2)  Bazı Kiralık Yer'lerin inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya Kiralık Yer'in içinde bulunan her türlü bitki vs.) kullanıcıyı sağlıksal yönünden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan Nimi Turizm kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

3) Tüm Kiralık Yer' de konaklayacak olan kullanıcılara özel araç lazım olacaktır. Kullanıcının ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Nimi Turizm kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

4) Kullanıcı, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. Nimi Turizm, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış̧ olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Kullanıcının kendi sorumluluğundadır.

 

5) Kiralık Yer'i kiralamış̧ olan kullanıcı, kiralamış̧ olduğu Kiralık Yer' in coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan Nimi Turizm sorumlu tutulamaz.

 

6) Kiralık Yer' e ulaşım esnasında, özel veya kiralamış̧ olduğunuz aracın zarar görmesinden Nimi Turizm sorumlu tutulamaz.

 

7) Kiralık Yer hakkındaki “www.villaci.com” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir ya da belirtilen mesafedeki market kapanmış olabilir kullanıcı bunu göz önüne almayı kabul eder ve Nimi Turizm bundan sorumlu tutulamaz.

 

8) Kiralık Yer' de bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşacak tüm kazalardan Nimi Turizm sorumlu tutulamaz.

 

9) Kiralık Yer'lerin tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Kullanıcının, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden kullanıcı birebir sorumludur, Nimi Turizm bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

10) Kiralık Yer'lerimizin hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiçbir Kiralık Yer'de, kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi kullanıcının kendi sorumluluğundadır. Nimi Turizm bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

 

11) Kiralık Yer'lerde veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan Nimi Turizm kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

12) Kredi kartı, EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini Nimi Turizm’e yapsanız bile size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmediği taktirde Kiralık Yer'i kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Kullanıcının aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan Nimi Turizm kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

13) Kiralık Yer'de oluşacak kullanıcının sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesi vb. durumlardan Nimi Turizm sorumlu tutulamaz.

 

14) Web sitemizde belirtmiş̧ olduğumuz Kiralık Yer'lerimiz birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan Nimi Turizm sorumlu tutulamaz.

 

15) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan Nimi Turizm sorumlu tutulamaz.

 

16) Kullanıcı; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı Nimi Turizm sorumlu tutulamaz.

 

17) Havuzu dışarıdan görünmeyen diye tabir edilen muhafazakâr Kiralık Yer'leri tercih etmek isteyen kullanıcı, Kiralık Yer'in detay sayfasında; “Bu Kiralık Yer Muhafazakâr Ailelere Uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o Kiralık Yer muhafazakâr bir yer değildir. Bu gibi ibareler olmayan Kiralık Yer'i kiralayıp, geldiği zaman “bu yer muhafazakâr birey değil” deyip Nimi Turizm'i suçlamasından, Nimi Turizm kesinlikle sorumlu değildir. Kiralık Yer'i kiralayacak olan kullanıcının tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.

 

18) Kiralık Yer'in içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından kullanıcı birebir sorumludur, bu durumdan Nimi Turizm sorumlu tutulamaz.

 

19) Kiralık Yer'in yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, Nimi Turizm kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücut hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.

 

20) Kiralanan Kiralık Yer çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan Kiralık Yer bahçesinde veya komşularının bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan Nimi Turizm kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

 

21) Cenaze, ölüm, savaş̧, sağlık problemi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir.

 

Kullanıcı, yukarıda belirtmiş̧ olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş̧ olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde Nimi Turizm sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

 

İHTİLAFLAR

Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Muğla- Marmaris İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

Whatsapp
Bize Ulaşın
×Müşteri Temsilcileri
Favorilerim